PŘIHLÁŠKY

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO ROK 2024/2025

Praha, 9. ledna 2024

Vyhlašuji první kolo přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025 do prvního ročníku oboru 78-42-M/06 - Kombinované lyceum.

Předpokládaný počet přijímaných uchazečů je 20. Pokud více uchazečů dosáhne stejného bodového ohodnocení, rozhoduje v tomto případě vyšší počet bodů ve školním kole. Podrobná kritéria přijímacího řízení budou stanovena do konce ledna 2024.

Vysvětlení algoritmu rozřazování uchazečů na školy naleznete zde www.youtube.com/watch?v=uHeUsdQGPm4

Podrobnosti k přijímacímu řízení na střední školy najdete na www.prihlaskynastredni.cz nebo na stránkách MŠMT.

Přihlášky ke studiu se podávají v období 1. až 20. února 2024.

Letos je možné podat až 3 přihlášky, ale termíny pro konání přijímací zkoušky jsou dva.

Jednotná přijímací zkouška se koná v termínu 12. a 15. dubna 2024, náhradní termín se koná 29. a 30. dubna 2024.

Přijímací řízení je v souladu s §60b, zákona č. 561/2004 Sb. jednotná přijímací zkouška z matematiky a českého jazyka.

Osoby, které splňují zákonné podmínky pro nekonání testu jednotné zkoušky z českého jazyka a literatury (získaly předchozí vzdělání na škole mimo území ČR), budou v této části zkoušky hodnoceny komisí na základě pohovoru.

Stanovuji školní přijímací zkoušku, která se bude konat 17. dubna 2024.

Školní přijímací zkouška již neobsahuje žádný test, jedná se o interakci ve skupině a samostatný písemný projev (úvaha).

Body uchazečům přidělí nejméně tříčlenná komise pedagogů jmenovaná ředitelem školy na základě:

sledování účasti uchazeče na společných aktivitách během přijímací zkoušky

osobního pohovoru s uchazečem

V obou formách bude komise hodnotit zejména:

studijní předpoklady uchazeče

aktivní přístup ke studiu, životu na škole i v mimoškolních aktivitách

schopnosti spolupráce ve skupině

Ke studiu je možné přijmout pouze uchazeče, kteří splní předpoklady stanovené právními předpisy:

Doložení splnění povinné školní docházky nebo úspěšně ukončeného základního vzdělání před splněním povinné školní docházky předložením vysvědčení z posledního ročníku a posledního pololetí (předkládá se při zahájení vzdělávání na střední škole).

Doklad potvrzující oprávněnost pobytu cizince, který není občanem EU nebo jeho rodinným příslušníkem, na území ČR, a to nejpozději při zahájení vzdělávání.

Mgr. Štěpánka Rajchlová

PODROBNÁ KRITÉRIA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ PRO ROK 2024/2025

PŘIHLÁŠKU KE STŘEDNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ - je potřeba doručit od 1.2. do 20.2.2024 včetně do kanceláře školy jedním z následujících způsobů:

elektronicky

výpis ze systému (hybridně)

Preferujeme elektronické podání přihlášky!

Výhody a nevýhody jednotlivých způsobů podání přihlášek ke studiu naleznete zde: www.prihlaskynastredni.cz/rodice-zaci.html

Potvrzení od lékaře není třeba dodávat.

Adresa kanceláře školy: Rostovská 1481/2a, 101 00 Praha 10

PŘESTUP Z JINÉ ŠKOLY

Pokud máte zájem o přestup, vyplňte online přihlášku.